Натпревар со традиција (02.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига ќе се сретнат екипите на Бохум и Лајпциг.

Бохум е на 15-то место со вкупно 25 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 10 реми и 8 порази.

Лајпциг е на 5-та позиција со 40 бода и учинок од 12 победи, 4 реми и 7 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*