Натпревар со традиција (01.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на чешката ФНЛ лига се сретнуваат екипите на Опава и Прибрам.

Опава е на 9-то место со вкупно 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 7 порази.

Прибрам е на 6-то место и досега имаат освоено 24 бода преку 8 победи, 2 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните десет меѓусебни дуели играат неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*