Натпревар со драстичен пад на коефициентот (01.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од данската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Митиланд и Копенхаген. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

Митиланд – Копенхаген – 2 @ 2.10  во 22Bet

Почетната вредност за победа на Копенхаген беше 2.50, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 2.10 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*