ТИП НА ДЕНОТ (29.02.2024, 20:45) АНТВЕРПЕН – ОСТЕНДЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од белгискиот Куп помеѓу Антверпен и Остенде.

Антверпен голем фаворит на овој меч

Антверпен во последно време е во самиот врв на белгискиот фудбал и повеќе не е изненадување. Ја имаат една од најдобрите академии во Белгија и многу таленти кои се на мета на многу европски клубови. Клубот е финансиски стабилен и веќе се бори за трофеи. Во моментов заостанува зад лидерот на табелата, но сигурно до крај ќе се бори за излез во Европа. Данокот го платија од играњето во Лигата на шампиони па се покажа дека немаат тим за така високо ниво на натпревари. Меѓутоа, Купот е одлична шанса за трофеј, па во полуфиналето ќе дадат се од себе за пласман во финале. Имаат противник по мерка и се фаворити, во првиот меч одиграа 1:1 на гости, па сега имаат одлична шанса дома да го заверат пласманот.

Остенде нема лесно да се предаде

Тимот на Остеде не така одамна беше на врвот на белгискиот фудбал, играше со успех во првата лига, но во последните години овој клуб доживеа голем пад. Моментално игра во втората лига, притоа се наоѓа во долниот дел од табелата и се бори за опстанок. Според квалитетот од овој тим се очекуваше многу повеќе, но разочара и игра под очекувањата. Во последно време ја поткрена формата и запиша две победи на последните три меча, па овој меч за нив доаѓа во вистински момент. Самиот пласман во полуфинале е голем успех за овој тим, но сега откако дојде на чекор до финалето сигурно нема лесно да се предаде. На домашен терен одигра реми, па сега ќе сака да го изненади фаворизираниот противник и ќе се обиде да избегне пораз, па преку продолженија и пенали да се избори за финале.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на домаќиот и веруваме дека ќе се пласираат во финалето, притоа очекуваме ефикасен меч.

ТИП:

Антверпен – Остенде – 3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*