Тикет на денот (четврток, 29.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес не може да се пофалиме со добра понуда, но материјал за тикет скоро секогаш има. Ова е нашиот предлог за денес.

Сион – Јанг Бојс – 2&2+ @ 2.20 во Mozzart

Во ¼ финалето од швајцарскиот куп се сретнуваат лидерите на првата и втората лига. Делува дека Јанг Бојс повторно ќе ја освои титулата, поточно шести пат во последните седум години. Сион е во одлична форма и после малите проблеми во Челинџ лигата, сега успеаа да се етаблираат како најголем кандидат за преселба во елитата. Јанг Бојс беа поразени во минатото викенд на домашен терен од Сервет. Сега повеќе немаат можност за кикс бидејќи разликата е драстично намалена. Исто така и овде сметаме дека имаат повеќе квалитет и лесно ќе победат. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.20 во Mozzart.

Галатасарај – Карагумрук – 1&3+ @ 1.75 во 22Bet

Во последниот натпревар од ¼ финалето на турскиот Куп се сретнуваат актуелниот шампион на оваа земја, Галатасарај и екипата на Карагумрук. И гостите се од Истанбул и ова им е четврта сезона која ја играат во Супер лига. За Карагурмрук е својствено да игра многу подобро кога е во прашање домашниот терен, додека на гости ретко освојува бодови. Галатасарај од друга страна е лидер на табелата и има два бода повеќе од Фенербахче. Сепак тоа не значи дека на турскиот Куп нема да се посветат. Ние очекуваме 1&3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Волунтари – Стеауа – 2&2+ @ 2.45 во Bet365

Тимот на Стеауа и понатаму ја контролира ситуацијата во романската елитна дивизија и пред ова коло имаше 10 бода повеќе од Клуж. Останаа три кола во регуларниот дел и потоа се делат на две групи, поточно плеј аут и плеј оф. Тогаш исто така ќе се реши и прашањето за шампион, па веруваме дека Стеуа ќе успее во тоа. Волунтари е на 14-то место и зад нив има само два тима, но јасно е дека ќе играат во плеј аут. Стеауа е фаворит на овој натпревар, а ние одлучивме да типуваме 2&2+ со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*