Натпревар со традиција (28.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на белгискиот Куп ќе се сретнат екипите на Ројал Унион и Клуб Бриж.

Ројал Унион во последните пет натпревари запиша три победи и две реми.

Клуб Бриж во истиот временски период оствари две победи, едно реми и два порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека играат отворено и ефикасно, поточно со најмалку по еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*