Тикет на денот (вторник, 27.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овие неколку денови немаме европски купови, но тоа не значи дека понудата ќе биди слаба. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Блекбурн – Њукасл – 2&2+ @ 1.64 во Mozzart

За Њукасл ФА купот остана единствена шанса да направат нешто по што ќе ја паметат оваа сезона. Многу повеќе очекувавме од нив оваа сезона, бидејќи влегоа како фаворити за титула, а сега после 26 изиграни кола се наоѓаат на 9-та позиција и далеку од пласман во Европа. Во 1/8 финалето од овој куп гостуваат кај Блекбурн, тимот кој веќе 12 години е дел од Чемпионшип. Ниту оваа сезона тие немаат шанси за повраток во елитата и постојат минимални шанси за да се најдат во плеј оф. Овде ние очекуваме Њукасл да победи и да се постигнат најмалку два погодоци, а коефициентот за 2&2+ изнесува 1.64 во Mozzart.

Лион – Стразбур – 1 @ 1.76 во 22Bet

Лион да ја започнеше сезоната толку добро како што игра во последно време, сега ќе се бореа за титула. Реално тие сега се на сигурно, а веруваме дека нема да се повтори ситуацијата да се најдат повторно на дното на табелата. Сега се во серија од пет последователни победи од кои четири се првенствени и една е во францускиот Куп. Стразбур пак има една победа во последните пет натпревар и на овој дуел влегуваат со релативно лошо расположение, а искрено и немаат некои посебни амбиции за оваа сезона. Ние веруваме дека Лион ќе продолжат со фантастичната серија и типуваме 1 со квота 1.76 во 22Bet.

Камбур – НЕЦ – 2&2+ @ 2.02 во Bet365

Овие два тима остварија голем успех со самиот пласман во ½ финалето од холандскиот куп. За домаќините е ова дури и поголем успех со оглед на фактот што се натпреваруваат во втората лига, додека гостите се дел од елитата и се наоѓаат на високото 7-мо место. Камбур оваа сезона се наоѓа на 8-та позиција и ќе се борат за пласман во плеј оф, но и да стигнат до таму се сомневаме дека можат да се преселат во елитата. Екипата на НЕЦ е голем фаворит на овој натпревар, а ние очекуваме да ја оправдаат таа улога. Типуваме 2&2+ со квота 2.02 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.83

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*