Натпревар со традиција (27.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на Отелул и Клуж.

Отелул е на 11-то место со вкупно 32 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 14 реми и 7 порази.

Клуж е на 2-та позиција со 48 бода и учинок од 14 победи, 6 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат многу неефикасно и без погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнува најмногу по еден погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-1 гол @ 3.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*