Натпревар со традиција (26.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската Супер лига се сретнуваат екипите на Копенхаген и Нордсјеланд.

Копенхаген е на 3-та позиција со 36 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 3 реми и 4 порази.

Нордсјеланд е на 4-то место со 30 бода и учинок од 8 победи, 6 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат секогаш со голови, поточно погодок се постигнува на двете страни, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*