Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Дивизија 1 на Саудиска Арабија кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 14:00 се сретнуваат екипите на Ал Холод и Ал Араби. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и две реми, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, две реми и еден пораз.

Ал Холод – Ал Араби – 2 @ 2.13 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ал Араби беше 3.05, а во моментов бележи пад од скоро 30% и се плаќа со квота 2.13 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*