Натпревар со традиција (25.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Реал Мадрид и Севиља.

Реал Мадрид е на првото место со вкупно 62 бода кои ги имаат освоено преку 19 победи, 5 реми и 1 пораз.

Севиља е на вториот дел на табелата со само 24 бода и учинок од 5 победи, 9 реми и 11 порази.

Во последните шест меѓусебни дуели овие два тима играат со голови, поточно успеваат да постигнат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*