Натпревар со традиција (24.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската Лига 1 ќе се сретнат екипите на Стразбур и Брест.

Стразбур е на средината на табелата со вкупно 25 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 6 реми и 9 порази.

Брест е на 2-то место со 40 бода и учинок од 11 победи, 7 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека играат со мал број голови. Имено, на сите тие дуели се постигнати по најмногу два погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*