Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шкотскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:00 се сретнуваат екипите Арброут – Инвернес. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и две реми, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Арброут – Инвернес – 2 @ 1.75 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Инвернес беше 2.10, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 1.75 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*