Натпревар со традиција (23.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Леверкузен и Мајнц.

Леверкузен е на лидерската позиција со вкупно 58 бода кои ги имаат освоено преку 18 победи, 4 реми и 0 порази.

Мајнц е на 17-то место со 15 бода и учинок од 2 победи, 9 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*