Натпревар со традиција (22.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на словенската Прва лига ќе се сретнат екипите на Марибор и Браво.

Марибор е на 5-то место со вкупно 32 бода и учинок од 9 победи, 5 реми и 6 порази.

Браво е на 4-то место со 33 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 6 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат отворено и со голови, поточно на сите тие натпревари гол се постигнува на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.83 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*