Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од конференциската лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:45 се сретнуваат екипите на Бодо и Ајакс. Бодо во последните пет натпревари запиша две победи, едно реми и два порази, додека Ајакс во истиот временски период оствари една победа, три реми и еден пораз.

Бодо – Ајакс – 1 @ 2.30 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Бодо беше 2.80, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.30 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*