Тикет на денот (вторник, 20.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Наредните денови понудата нема да биде пребогата, но предлог тикетот нема да изостане.

ПСВ – Дортмунд – Х2&2+ @ 2.05 во Mozzart

Ова е малку неочекуван дуел во 1/8 финалето од Лигата на шампиони. Сепак, Дортмунд ги видовме во одлично светло во групната фаза и зад себе ги остави ПСЖ, Милан и Њукасл. Од друга страна ПСВ беа на второто место зад Арсенал, а пред Ленс и Севиља. Милионерите имаа место во појакиот, а ПСВ во послабиот шешир. Тимот од Ајндховен во домашното првенство забележа 20 победи и две реми во првите 22 гола, а и гол разлика е импресивна и изнесува 70-10. Дортмунд е многу послаб во Бундеслигата и се наоѓа на 4-то место на табелата. Овде ние очекуваме гостите да останат непоразени, а притоа да се постигнат најмалку два погодоци. Коефициентот за Х2&2+ изнесува 2.05 во Mozzart.

Саутемптон – Хал – 1&3+ @ 2.05 во 22Bet

Саутемптон пред седум дена во вонредното коло го доживеаа првиот пораз уште од 23-ти септември. Тогаш изгубија од Миделсброу, а потоа започнаа фантастична серија и сега се сериозен кандидат за пласман во Премиер лигата. Пред нив се Лидс кој бега само два бода и има натпревар повеќе, а тука е и Лестер со 11 бода предност кој делува како без конкуренција оваа сезона. Хал од друга страна е на средината на табелата и е во тесна конкуренција за да стигне до зоната за плеј оф, па на тој начин да се обидат да стигнат во елитата. Ние овде очекуваме домаќините да победат без поголеми проблеми и типуваме 1&3+ со квота 2.05 во 22Bet.

Кембриџ Јунајтед – Болтон – 2&0-3 @ 2.60 во Bet365

Гостувањето на Болтон во Кембриџ би може да биде клучно во борбата за повраток во Чемпионшип. Моментално Болтон е на 3-то место зад Портсмут и Дерби, но има и три натпревари помалку од лидерот, а два од Дерби. Доколку бидат максимални во овие три заостанати натпревари можат да се изедначат со лидерскиот тим. Домаќините во саботата гостуваа Карлсл и победија со резултат 4-0, па сега влегуваат на овој дуел со добро расположение. Ние сепак сме на страна на гостите и типуваме 2&0-3 гола со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*