Натпревар со традиција (17.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Наполи и Џенова.

Наполи е на 9-та позиција со вкупно 35 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 5 реми и 8 порази.

Џенова е на 12-то место со 29 бода и учинок од 7 победи, 8 реми и 9 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни натпревари играат секогаш отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.19 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*