Натпревар со традиција (16.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на Бундеслигата ќе се сретнат екипите на Келн и Вердер Бремен.

Келн е на 16-та позиција со вкупно 16 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 7 реми и 11 порази.

Вердер е на 10-та позиција со 26 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 5 реми и 9 порази

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*