Натпревар со драстичен пад на коефициентот (16.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од турската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Гезтепе и Маниса. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, едно реми и три порази.

Гезтепе – Маниса – 1 @ 1.45 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Гезтепе беше 1.80, а во моментов бележи пад на коефициентот од скоро 19% и се плаќа со квота 1.45 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*