Натпревар со традиција (13.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на ВБА и Кардиф.

ВБА е на 5-то место со вкупно 49 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 7 реми и  9 порази.

Кардиф е на 14-та позиција со вкупно 40 бода и учинок од 12 победи, 4 реми и 14 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два гола, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*