Натпревар со традиција (11.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Барселона и Гранада.

Барселона е на 3-то место со 50 бода и учинок од 15 победи, 5 реми и 3 порази.

Гранада е на претпоследното место со вкупно 12 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 6 реми и 15 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека двата тима постигнуваат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*