Зголемени квоти за натпреварот Реал Мадрид – Жирона

Денес од 18:30 ќе имаме можност да погледнеме доста интересен натпревар каде што ќе се сретнат првите две екипи од шпанската Ла Лига.

Во улога на домаќин ќе биде тимот на Реал Мадрид кој е лидер на табелата, а во гости ќе им допатува тимот на Жирона кој има два бода помалку.

Овде очекуваме интересен и неизвесен натпревар, па веруваме дека вистински спектакл е пред нас.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Артем Довбик да постигне погодок со глава коефициент 9.50 зголемен на 10
  • Белингам да постигне гол надвор од 16-тник коефициент 13 зголемен на 15

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*