Натпревар со традиција (07.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ½ финалето од купот на Белгија се сретнуваат екипите на Клуб Бриж и Ројал Унион.

Клуб Бриж во последните пет натпревари запиша три победи, едно реми и еден пораз.

Ројал Унион во истиот временски период оствари четири победи и едно реми.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари двете екипи постигнуваат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*