Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на Бахреин кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Ситра и Ал Махарак. Домаќините се наоѓаат на 9-та позиција со вкупно 13 бода, додека гостите се на 4-то место и досега имаат освоено 16 бода.

Ситра – Ал Махарак – 2 @ 1.70 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ал Махарак беше 2.40, а во моментов бележи пад од скоро 29% и се плаќа со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*