Тикет на денот е-Спорт (06.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во тикетот од е-Спортот продолжуваме со натпреварите од IEM Katowice 2024, каде што се играат два меча од Lower Bracket во групата Б.

G2 Esports – Monte – 1 @ 1.66 во 22Bet

G2 Esports пред денешниот меч имаше две победи против Heroic и Team Liquid, како и пораз од Ence (0-2). За разлика од нив Monte славеше против Cloud9 со 2-0, а загуби претходно од GamerLegion и Apeks. Победникот од оваа средба ќе се пласира во финале на Lower Bracket, а наш фаворит е G2 Esports и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

Faze Clan – Team Spirit – 1 @ 2.10 во Bet365

Faze Clan досега нема загубено меч против Team Spirit, односно славеше на сите пет меѓусебни меча. Faze Clan има пет победи по ред, откако ги совлада Eternal Fire, Rebels, Team Liquid, GamerLegion и денешниот ривал Team Spirit. Од друга страна, Team Spirit оствари четири победи, но го загуби најважниот дуел од Faze Clan. Наш предлог е 1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*