Малери и махери на колото

Малери и Махери
Малери и Махери

Како и секој понеделник, така и овој, ние решивме да ви ги претставиме најинтересните тикети од изминатото коло. Ова е новото издание на малери и махери на колото.

Малер 1

За само еден погодок овој тикет не е добитен. Типувано е реално со тип 2&3+ на натпреварот Дамштад – Леверкузен, но за жал тој дуел заврши 0-2 во корист на фармацевтите. Повеќе среќа нареден пат.

Малер 2

Вистинска штета. Погодени се натпревари со солидни квоти, но Дортмунд не успеа да победи против Хајднехејм. Повеќе среќа нареден пат.

Махер 1

Тикет класика. Комбинирани се повеќе типови на шест натпревари и за упалта од 1000 денари овој играч си доби скоро 400 евра. За убаво да се трошат!

Махер 2

Овде имаме храбар махер. Типувал 4+ на шпанскиот дуел помеѓу Атлетик Билбао и Мајорка и за среќа го погоди, па со уплата од 4000 денари си доби скоро 15.000 денари. Браво мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*