Натпревар со традиција (06.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на египетскиот Куп ќе се сретнат екипите на Ал Итихад и Керамика Клеопатра.

Ал Итихад во последните пет натпревари оствари четири победи и еден пораз.

Керамика Клеопатра во истиот временски период пак запиша три победи, едно реми и еден пораз.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*