Натпревар со традиција (05.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките португалската Лига се сретнуваат екипите на Каса Пиа и Боависта.

Каса Пиа е на 14-та позиција со вкупно 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 10 порази.

Боавистa е на 13-то место со 20 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 5 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без многу погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.81 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*