Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од унгарската Меркантил лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Васас и Сегед. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија четири победи и едно реми.

Васас – Сегед – 1 @ 1.74 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Сегед беше 2.02, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.74 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*