Натпревар со традиција (04.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига ќе се сретнат екипите на Волфсбург и Хофенхајм.

Волфсбург е на средината на табелата со 22 бода и учинок од 6 победи, 4 реми и 9 порази.

Хофенхајм е на 8-то место со 25 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 4 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните 12 натпревари играат секогаш со голови, поточно двата тима успеваат да постигнат погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.53 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*