Натпревар со драстичен пад на коефициентот (04.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од холандската Ередивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 14:30 се сретнуваат екипите на Аз Алкмар и Фејнорд. Интересно е што двете екипи имаат сличен учинок во последните пет натпревари, а исто така и на табелата се наоѓаат на горниот дел.

Аз Алкмар – Фејнорд – 2 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Фејнорд беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*