Тикет на денот (сабота, 03.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешниот ден е фантастичен во поглед на понудата, па веруваме дека ќе ја направиме вистинската комбинација и ќе ви претставиме добитен тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Фросиноне – Милан – 2 @ 1.70 во Mozzart

Екипата на Фросиноне за жал оваа сезона не бележи кој знае какви добри резултати, но најважно е што се наоѓаат на сигурна позиција, поточно имаат солидна предност во однос на екипите кои се во црвената зона. Милан од друга страна е на 3-та позиција и веќе има солиден заостаток од Јувентус и Интер, па тие најверојатно ќе морат да се задоволат со пласман во Лигата на шампиони. Екипата од Милано на овој дуел е фаворит и очекуваме да оствари лесна победа. Типуваме 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Баерн Минхен – Менхенгладбах – ГГ @ 1.80 во 22Bet

Баерн Минхен направи пред две кола направи тотално неочекуван кикс и беа поразени од Вердер и тоа на домашен терен. После тоа Баварците се оправдаа за грешката и запишаа победа против Унион Берлин во заостанатиот натпревар, а исто така беа подобри и на гостувањето кај Аугсбург. Менхенгладбах пак знае сериозно да им се спротистави на сите тимови и очекуваме и овде да пружат солиден отпор, па затоа и го избегнавме конечниот исход. Наш предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Алавес – Барселона – 2 @ 1.65 во 20Bet

Алавес има само еден пораз во последните пет натпревари, а во моментов се во серија од три последователни победи, па тоа придонесе да се оддалечат од најопасната зона и да преземат некоја посигурна позиција. Барса пак игра доста катастрофално оваа сезона и како што изминува времето, тие се се подалеку од лидерската позиција која е примарна цел за оваа година. На дуели како овoј, Барса не смее да губи бодови, па типуваме 2 со квота 1.65 во 20Bet.

Ајакс – ПСВ – ГГ @ 1.45 во Bet365

Последниот натпревар за овој тикет може да го категоризираме како дерби дуел. Во него ќе се сретнат две квалитетни екипи од Холандија, а можеби и најквалитетни, па во Амстердам ќе се изигра дуелот помеѓу Ајакс и ПСВ. Ајакс имаше катастрофален почеток, но во последно време ја подобри играта и се врати на првиот дел од табелата. За разлика од нив, ПСВ е лидер и има 12 бода предност во однос на првиот пратител, екипата на Фејнорд. Како и да е, овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*