ТИП НА ДЕНОТ (02.02.2024, 20:45) ЛЕЧЕ – ФИОРЕНТИНА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Лече и Фиорентна.

Лече во многу слаба форма

Лече го имаше најдобриот старт во својата понова историја и после првите неколку кола беше најпријатното изненадување оваа сезона. После почна да игра топло-ладно, но во последно време е во катастрофална форма. Имено, освои само еден бод на последните пет кола и запиша дури четири порази, па падна на 14-то место на табелата. Сега е многу блиску до зоната за испаѓање, па ќе мора што побрзо да ја поправи формата. Секако главната цел на овој тим е да обезбеди опстанок, но тоа нема да биде воопшто лесно бидејќи конкуренцијата е голема. Треба да ја врати формата од почетокот на сезоната, па ќе сака на овој меч конечно да ја прекине лошата серија, иако нема да биде лесно да остане непоразен против силната Фиорентина.

Фиорентина се бори за излез во Европа

Фиорентина игра фантастично оваа сезона и може да се каже дека е најпријатно изненадување во Серија А. Моментално се наоѓа на петто место на табелата и пласман во Лига Европа е императив за овој тим, но сите во Фиренца потајно се надеваат дека оваа сезона може да се стигне до Топ 4 и пласман во Лигата на шампиони, а тоа ќе биде многу тешко. „Виолетовите“ оваа сезона имаат голем континуитет влегоа во серија на доби резултати, иако треба да се напомене дека на последните три меча освоија само еден бод. Минатото коло беа поразени од Интер, но пружија голем отпор и може да се каже дека несреќно беа поразени со 1:0. Промашија пенал и дефинитивно засилужија реми, па поради тоа сега немаат право на кикс на овој меч и ќе сакаат да ги освојат трите бода.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на Фиорентина и веруваме дека гостите ќе ги освојат трите бода на овој меч.

ТИП:

Лече – Фиорентина –2 @ 2.10 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*