Тикет на денот (петок, 02.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата на клупскиот фудбал е скоро максимална во наредниот викенд, а на тоа кога ќе ја додадеме и завршницата од африканскиот и азискиот куп, за кладилничарите ќе биде вистинско уживање. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хајденхејм – Дортмунд – Х2&4+ @ 2.65 во Mozzart

Домаќините играат се посигурно и како што изминува првенството, така и опстанокот е извесен. Тоа беше примарна цел за дебитантот во елитниот ранг, но Хајденхејм сега е на 10-та позиција. Треба да се каже дека е без пораз во последните шест кола, а 2023 година ја заврши со три последователни победи. Дортмунд оствари максимален учинок во првите три кола во продолжението на сезона и тие повторно се машини за голови на тие три натпревар. Овде очекуваме гостите да останат непоразени на ефикасен натпревар. Типуваме Х2&4+ со квота 2.65 во Mozzart.

Билбао – Мајорка – 1&0-3 @ 1.90 во 22Bet

Баскијците во двете претходни кола останаа без постигнат гол и поразени се во Валенсија со минимален резултат и изиграа без голови во Кадиз. Со само еден освоен бод го изгубија чекорот во борбата за четвртото место и пласманот во ЛШ. Во моментов се на 5-та позиција со 42 бода, пет помалку од Барселона и Атлетико од Мадрид. Од друга страна повторно се во завршницата од Купот на Кралот и со елиминацијата на Барселона се пласираа во ½ финалето, па сега ги чека двомеч со Атлетико Мадрид.  Мајорка во Ла Лига е на 15-то место и делува дека ќе водат голема борба за опстанок. Ние овде очекуваме Билбао да победи и да се постигнат најмногу три погодоци. Коефициентот за 1&0-3 гола изнесува 1.90 во 22Bet.

Палермо – Бари – Т12+ @ 2.15 во Bet365

Шансите кои ги пропушти Бари минатата година да се вратат во Серија А, тешко дека повторно ќе ги има. Оваа сезона е значително за овој тим и после 22 изиграни кола се наоѓаат на 12-то место со 5 бода повеќе од тимот кој е во зоната за елиминација. Палермо пак е во горниот дел на табелата и ќе се обиде да стигне до втората позиција, онаа која директно води во Серија А. Овде ние очекуваме неизвесен натпревар, но сметаме дека домаќините може да постигнат најмалку два погодоци. Коефициентот за Т12+ изнесува 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*