Тикет на денот е-Спорт (02.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни почнуваат четвртфиналните натпревари од European Pro League Season 13 во рамки на CS2.

Sinners – Preasy – 2 @ 1.40 во Bet365

Sinners ја освои групата А со две победи и ниту еден пораз, а денеска ќе се соочи против вториот од групата Д, Preasy. Sinners, сепак, очекуваше полесен ривал во нокаут-фазата, а не Preasy, меѓутоа немаше среќа во ждрепката, па сега мора да бара решение против екипа од која минатата година беше три пати совладан. Останува да видиме дали Sinners ќе собере сила за да се одмазди, иако мали се шансите за тоа со оглед на настапите на Preasy и во останатите натпреварувања. Наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

Ecstatic – Into The Breach – 1 @ 1.83 во 22Bet

Ecstatic има седум победи по ред во светот на CS2 и ќе се обиде денеска да го оствари осмиот триумф, но пред себе го има Into The Breach кој има 3-0 во меѓусебните дуели. Очекуваме возбудувања во овој натпревар, но и одмазда на Ecstatic за неуспесите од 2023 година, а со тоа и пласман во полуфинале на Upper Bracket на турнирот. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*