ТИП НА ДЕНОТ (01.02.2024, 21:15) ВУЛВЕРХЕМПТОН – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а најголемо внимание секако привлекува дуелот од Премеир лигата помеѓу Вулверхемптон и Манчестер Јунатјтед.

„Волците“ оваа сезона многу подобри

Минатата сезона беше многу лоша за „волците“ кои до последно коло се бореа за опстанок и успеаа да останат во елитата. Оваа сезона почна многу подобро и тимот изненади со неколку позитвни резултати. Меѓутоа, потоа следуваше пад на формата, па и пад на табелата, но впечатокот е дека оваа сезона многу полесно ќе ја оствари целта. Моментално се наоѓа на 11-то место на табелата и е во добра форма па на последите четири меча забележаа три победи и едно реми. Вулверхемптон важи за тим кој знае да изненади против фаворитите, па секако дека ќе сака да освои барем еден бод на овој меч. Мотивот против Манчестер Јунајтед е секогаш најголем, а домашниот терен сигурно ќе биде голема предност.

Јунајтед најголемо разочарување сезонава

Јунајтед минатата сезона конечно избори пласман во Топ 4 и се врати во Лигата на шампиони, па оваа сезона се очекуваше исчекор на „црвените ѓаволи“. Меѓутоа, тимот не ги оправдува очекувањата до сега како во Премиер лигата, така и во Лигата на шампиони. Поради тоа се почесто се шпекулира за транерска смена на „Олд Трафорд“, а на тимот ќе му биде многу тешко оваа сезона да се врати во Топ 4.  Јунајтед моментално се наоѓа на средина на табелта, но и формата на тимот е многу лоша. Имено, „црвените ѓаволи“ на последите пет меча имаат само една победа, што е премалку за тим со таков квалитет. Поради тоа немаат повеќе право на кикс и мораат што побрзо да ја поправат формата и да започат серија на доби резултати, а ова е по традиција тешко гостување за Јунајтед.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел кој ќе го одлучуваат мали детали, но исто така очекуваме голема борба на теренот и голови на двете страни.

ТИП:

Вулверхемптон – Манчестер Јунајтед – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*