Тикет на денот (четврток, 01.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е за нијанса послаба од претходно, но далеку од тоа дека не може да се состави тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Вест Хем – Борнмут – 1 @ 2.50 во Mozzart

Првиот дуел за денешниот тикет е помеѓу Вест Хем и Борнмут. Домаќините генерално играат на ниско ниво оваа сезона, а најдобро тоа ни го покажува шестото место на табелата со 8 бода помалку во однос на петтопласираниот тим на Астон Вила кој има и натпревар повеќе. Во минатото коло ремизираа кај Шефилд со резултат 2-2. Исто така треба да напомнеме дека последниот пораз го доживеаа на почетокот на декември. Гостите од друга страна пред крајот на годината беа во феноменална серија резултати, но како што поминува времето тие играат се послабо и послабо. Ние овде очекуваме домаќините да земат три бода и типуваме 1 со квота 2.50 во Mozzart.

Хетафе – Реал Мадрид – ГГ @ 2.10 во 22Bet

Години наназад Хетафе игра солидно на домашен терен и воглавно тоа секогаш беше доволно за опстанок во друштвото со најдобрите, а секако дека не треба да заборавиме дека пред неколку години стигнаа и до 5-та позиција, а со тоа успеаа да се пласираат во Лига Европа. Во овој момент се на средината на табелата, а во минатото коло славеа на домашен терен против Гранада со резултат 2-0. Реал во првенството има доста маки и овој пат Жирона им е голема конкуренција, а со евентуална победа на овој дуел ќе ја преземат лидерската позиција. Сепак овде ние се одлучивме да типуваме ГГ со квота 2.10 во 22Bet.

Мехелен – Андерлехт – 2 @ 2.25 во Bet365

Мехелен во овој момент се наоѓа на 8-та позиција на табелата и кога се ќе се собере и одземе, секако дека фановите на овој тим можат да бидат задоволни од досега прикажаното. На последните два дуели, Мехелен запиша исто толку и победи, па оваа екипа се приближи до зоната за плеј оф. Во гости им доаѓа Андерлехт, тимот кој конечно оваа сезона започна да потсетува на екипата од пред неколку години каде што доминираа во Белгија. Веруваме дека трите бода ќе ги земат без проблеми и типуваме 2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*