Натпревар со традиција (31.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на белгиската Жупиле лига ќе се сретнат екипите на Стандард и Антверпен.

Стандард е на 11-то место со вкупно 24 бода и учинок од 5 победи, 9 реми и 8 порази.

Антверпен е на 6-то место со 35 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 8 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*