Натпревар со драстичен пад на коефициентот (31.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од швајцарската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:30 се сретнуваат екипите на Ст. Гален и Сервет. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и две реми.

Ст. Гален – Сервет – 2 @ 2.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Сервет беше 3.65, а во моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 2.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*