Натпревар со традиција (29.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:45 во рамките на португалската Лига се сретнуваат екипите на Спортинг и Каса Пиа.

Спортинг е на лидерската позиција со вкупно 46 бода кои ги имаат освоено преку 15 победи, 1 реми и 2 порази.

Каса Пиа е на 13-та позиција со вкупно 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека ќе биде и денес така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.77 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*