Натпревар со традиција (28.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Унион Берлин и Дармштад.

Унион Берлин досега запиша 14 бода преку 4 победи, 2 реми и 10 порази.

Дармштад има полош учинок и се наоѓа на последната позиција со 11 бода и учинок од 2 победи, 5 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.15 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*