Тикет на денот (сабота, 27.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е одличен ден во поглед на понудата. Се игра фудбал ширум Европа, а се надеваме дека ние ќе ја направиме вистинската комбинација за тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Милан – Болоња – 1 @ 1.73 во Mozzart

Милан некако заостана во борбата за титулаи во моментов се на -7 бода од Јувентус и -6 од Интер кој има и натпревар помалку. Сепак како што стојат работите, овој тим ќе мора да се задоволи само со пласман во Лигата на шампиони. Болоња од друга страна влезе во блага криза. Имено, после одличните резултати, во последните три кола немаат победа и запишаа два порази и едно реми, па паднаа под зоната за Европа. Милан на овој натпревар ја има улогата на фаворит и веруваме дека ќе ја оправдаат. Типуваме 1 со квота 1.73 во Mozzart.

Марсеј – Монако – ГГ @ 1.62 во 22Bet

Денес во вечерниот термин за француската Лига 1 ќе имаме можност да погледнеме дерби натпревар. Тука ќе се сретнат екипите на Марсеј и Монако. Домаќините се надвор од зоната која води во Европа, но бодовно и немаат толку голем заостаток. За разлика од нив, Монако е подобропласиран и за нив предвидуваме тешка и грчевита борба за директен пласман во најелитното фудбалско натпреварување. Ние веруваме дека овие два тима ќе успеат да постигнат најмалку по еден погодок, а коефициентот за ГГ во 22Bet изнесува 1.62.

Шарлерои – Клуб Бриж – 2 @ 1.53 во 20Bet

Екипата на Шарлерои има само една победа во последните пет натпревари и тоа докажува дека во не толку добро расположение ќе влезат на овој натпревар, а исто така на табелата се на граница со „црвената зона“ и тоа е сценарио кое дефинитивно треба да го одбегнат. Клуб Бриж е на горниот дел на табелата и за нив амбициите се насочени за завршеток во првите шест позиции кои ќе ги одведат во плеј оф. Се освен победа за гостите на овој натпревар би било големо изненадување, а коефициентот за 2 во 20Bet изнесува 1.53.

Барселона – Виљареал – ГГ @ 1.57 во Bet365

Барса попушти оваа година и дефинитивно во овој период од сезоната не сме навикнати да ги гледаме на третата позиција. Тие имаат заостаток од 8 бода во однос на првопласираниот тим на Жирона, но имаат и еден натпревар помалку, па тоа би ја намалило таа предност. Виљареал е едно од поголемите разочарувања во Ла Лига и после два порази во минатото коло запишаа реми, но тоа не им направи кој знае каква промена во однос на позиционирањето на табелата. И покрај тоа што Барса е фаворит, ние решивме да типуваме ГГ со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*