Натпревар со традиција (23.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на хрватската Лига ќе се изигра заостанат натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Динамо Загреб и Локомотива.

Динамо Загреб е на 3-то место со вкупно 34 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 4 реми и 3 порази.

Локомотива е на 6-та позиција со вкупно 21 бод и учинок од 4 победи, 9 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двата тима постигнуваат најмалку по еден гол, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*