Натпревар со драстичен пад на коефициентот (23.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската национал лига – Север кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Бишоп Стортфорд и Брекли Таун. Домаќините имаат една победа и четири порази во последните пет дуели, додека гостите се во серија од четири последователни победи, а пред тоа запишаа еден пораз.

Бишоп Стортфорд – Брекли Таун – 2 @ 1.59 во 22Bet

Почетната вредност за победа Брекли Таун беше 1.97, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.59 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*