Натпревар со традиција (22.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ерсте Дивизија се сретнуваат екипите на Рода и Ајндховен.

Рода е на 2-то место со вкупно 40 бода и учинок од 11 победи, 7 реми и 3 порази.

Ајндховен е на 10-та позиција со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 9 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двете екипи постигнуваат погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*