Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англискиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Лестер и Ипсвич. Домаќините се на првата позиција со вкупно 65 бода, додека гостите се на делба на второто место и досега имаат освоено 58 бода.

Лестер – Ипсвич – 1 @ 1.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Лестер беше 2.10, а во моментов бележи пад на коефициентот од скоро 14% и се плаќа со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*