Натпревар со традиција (21.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Лече и Јувентус.

Лече досега има освоено вкупно 21 бод и учинок од 4 победи, 9 реми и 7 порази.

Јувентус пак е на втората позиција со 46 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 4 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат традиција, а таа традиција е секогаш на страната на Јувентус, поточно „Старата Дама“  е секогаш победник, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

2 @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*