Натпревар со традиција (20.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:15 во рамките на белгиската Жупиле Про лига се сретнуваат екипите на Стандард и Кортрајк.

Стандард е на 9-то место со вкупно 23 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 8 реми и 7 порази.

Кортрајк е на 16-то место со 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 14 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*