Тикет на денот (петок, 19.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме солидна понуда. Започнуваат новите рунди ширум Европа, а и во наредните денови ќе биде така. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Алавес  – Кадиз – 1 @ 1.80 во Mozzart

Екипата на Алавес запиша две последователни победи. Најпрво победија во купот против Бетис со минимален резултат од 1-0, а потоа зедоа три бода од дуелот против Севиља каде што беа и аутсајдери. Сега во гости им доаѓа Кадиз, тимот кој веќе не знае за победа во последните девет натпревари, па веруваме дека домаќините ќе ја искористат лошата форма на гостите. Ние овде очекуваме Алавес да победи и типуваме 1 со квота 1.80 во Mozzart.

Сампдорија – Парма – ГГ @ 1.80 во 22Bet

Домаќините некако како да потфрлија во оваа сезона. Освен што сезоната ја започнаа со -2 бода, тие не бележат ниту некои добри резултати во последно време, односно имаат два порази и едно реми во последните три дуели. Сите овие информации ја оправдуваат 13-та позиција на табелата каде што и во моментов се наоѓа овој тим. Парма од друга страна е еден од поголемите фаворити за пласман во Серија А и засега може да кажеме дека им оди одлично, но прашање е колку ќе го издржат притисокот до крајот на сезоната. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Ексцелзиор – Херенвен – 3+ @ 1.73 во Bet365

Ексцелзиор тотално разочара со резултатите од последните кола и тоа придонесе да се доближат до црвената позиција што е врвен приоритет за да се избегне оваа сезона. Нивниот противник, тимот на Херенвен имаше фантастични резултати, но и тие потфрлија во последно време, па вака делува дека ќе имаме дуел на две екипи кои не играат толку добро во последно време. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 1.73 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*